ERKEK KORSE MODELLERİ

Fit görünmek ve sağlıklı olmak bay bayan bütün herkesin hayalidir. İlk olarak milattan önce 2000’li yıllarda kullanılmıştır. Daha sonraki dönemlerde Fransızlar kadınıyla erkeğiyle korse kullanmışlardır. Özellikle bir dönem bayanların çok dara korseler kullanması sağlığa faydalı mı zararlı mı tartışmalarını gündeme getirmiştir. Her konuda olduğu gibi korse, şartlarına uygun olarak kullanıldığında faydalı bir üründür.

Sosyal medyada kadın ve erkekler en şık ve alımlı hallerini göstermektedir. Sosyal medya platformlarında fazlalıklarını saklamak isteyen beyler korse kullanmaktadır. Erkekler için korse, bayların şikayetçi oldukları göbek ve yan bölgelerdeki fazlalıkları saklamakta birebirdir. Başlangıçta fazlalıkları saklayan korselerin zayıflatıcı özelliği olanlar kullanıldığında forma girmeye de yardımcı olmaktadır. Sadece fit görünmek değil sağlıklı olmak için de erkekler korse kullanmaktadır.

Erkekler en fazla atlet şeklinde tasarlanmış korseleri tercih etmektedir. Dışarıdan korse olduğu fark edilmediği için oldukça kullanışlıdır. Vücudu kavradığı için dışarıdan kendini belli etmez. Giyen kişinin dışında başkalarının atlet korseyi fark etmesi nerdeyse mümkün değildir. Kullanım avantajlarından dolayı gömlek ve tişört altlarına rahatlıkla giyilir ve fit görünmeye yardımcı olur.

Erkek korselerin, sırt, göbek ve yan göbek bölgelerinde destekleri vardır. Elastan ve microfiber karışımı kumaştan imal edilen korselerin genellikle göbek kısmı baklava desenlidir. Baklava vücut yapma fırsatı bulamayanlar korseler sayesinde bu imkana kavuşabilirler. Erkekler kiloları genellikle göbekten ve yan taraflardan alırlar.

Korseler her ne kadar baklava görünümüne yardımcı olsalar da sağlıklı yaşam için düzenli kullanılmaları şarttır. Düzenli kullanılan korseler belli bir süre sonra incelmeye destek olacaktır. Fakat fazla kilolardan ve göbekten kurtulmak için özellikle asitli içeceklerden, hazır fast food yiyeceklerden uzak durulursa korsenin etkisi artırılır.

Eskiden insanlar yün kuşakları bellerine sarararak günümüzdeki korsenin etkisini yapmaya çalışırdı. Kullanıma uygun olarak tasarlanmamış olan kuşakların düşmemesi için birkaç kez sarılması ve tutturulması gerekirdi. Rahatsızlıklar başta olmak üzere, ince görünmek için de kullanılan bu yünlü kuşakların yerine medikal ve estetik korseler üretilmeye başladı. Fıtık, kamburluk başta olmak üzere çeşitli hastalıkların tedavisinde özel maddelerle donatılmış medikal korseler kullanılır.

Estetik amaçlı kullanılan erkek korselerinde ise atlet bel ve bel korseleri ilk giyildiğinde sert ve sıkı yapısı kullanıcısını biraz rahatsız hissettirebilir. Fakat sıkı ve sert olmadığı takdirde korseden beklenen sonucun ortaya çıkması mümkün olmayacaktır. Bir iki giyimden sonra korse vücuda daha rahat uyum sağlayacağından kullanıcısı ilk giyimdeki rahatsızlığı hissetmeyecektir.

Fazla kiloları saklamak ve daha ince görünmek için kullanılan bel korseleri aynı zamanda bel tutulmaları ve böbrek ağrılarının geçmesinde de etkilidir. Özellikle ilerleyen yaşlarda yaşam kalitesinin artmasına yardımsı olan bel korselerin nefes alan ve cilt yapısına zarar vermeyecek kumaştan olmasına özen gösterilmelidir. Nefes alan kumaşlar ince göstermesinin yanı sıra yazın serin kışın sıcak tutarak kullanım rahatlığı sunmaktadır.

 

Bel Korsesi Erkek

Bel korseleri isminden de anlaşılacağı üzere bel bölgesi için kullanılan korselerdir.  Her biri ayrı işlevi yerine getiren iki türlü erkek bel korse çeşitleri vardır. Bunlar:

 • Birincisi terleme vasıtasıyla zayıflamaya yardımcı olan bel korseleridir. Vücudun terlemesine yardımcı olan özel kumaşlardan üretilmiş olan bu korseler sıvı kaybına neden olur. Böylece bölgenin zamanla incelmesine katkı sağlar.
 • İkincisi ise zayıflama kemeri olarak da bilinen bel korseleridir. Bu korselerde biri dizi kanca veya farklı genişlikte ayarlanabilir formda aksesuarlar vardır. Bu aksesuarlar kullanılarak vücutta basınç oluşturulur. Böylece bel istenilen forma kavuşturulur. Sıkı özelliği belin daha ince görünmesine yardımcı olur.

Erkekler her iki korse çeşidini de kullanmaktadır. Fakat kişilerin hangi korsenin kendileri için daha uygun olduğunu anlamaları için aralarındaki farkı bilmeleri gerekir. Birinci çeşit korseyi vücudu sıvı tutanlar kullanmalıdır. Terleme miktarını artırdığı için bedenin rahatlamasını sağlayacaktır. Bel bölgesini terletmek suretiyle kardiyovasküler egzersiz yapan kişiler için de ideal olan bu ürün kullanıldığında karın bölgesindeki değişiklik gözle görülür bir şekilde fark edilecektir.

Yağ yakmadan bele ince görünüm veren zayıflama kemerleri ise sadece şekillenmeye yardımcıdır. Belinin ince, karın bölgesinin ise kaslı görünmesini isteyen beyler için çok güzel bir seçenek olacaktır. Korse seçimi, kullanım nedenine göre değişecektir. İnce görünürken yağ yakarak zayıflamak isteyenler birinci ürünü seçerken, fit görüntü elde etmek isteyenler ikinci ürünü seçecektir.

Dünyanın en iyi korselerinin Kolombiya’da üretildiği bilinmektedir. Bunun nedeni bölgede çok fazla korse kullanımı olmasıdır. Korse gün içerisinde ortalama 8 saat kullanılmalıdır. Daha uzun süreli kullanımlar sağlık açısından doğru olmayacaktır. Ayrıca korse kumaşının cildi rahatsız etmeyecek, nefes alabilen, anti alerjik kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Korsenin günlük faaliyetleri etkilemeyecek şekilde olması sağlık açısından önemlidir.

Korseler vücuda hafif baskı yaparak ince gösterir. Beden ölçüleri dikkate alınarak korse alınmalıdır. Daha ince göstersin diye daha darını almak doğru olmayacağı gibi bedene zarar da verebilir. Günümüz gençleri fit kesim gömlekleri tercih etmektedir. Gömleklerin daha şık ve düzgün durması için dar gömleklerin altına erkekler korse giymeyi tercih ederler.

Bel korseler sıkılaştırıcı ve ince gösterici özelliklerinden dolayı tercih edilir. Fakat istenilen görünümü elde etmek ve sağlıklı kullanım için doğru teknikler kullanılmalıdır. Kişinin bedenine zarar vermeden bel korsesi kullanabilmesi için şunlara dikkat etmelidir:

 • Kullanıma kısa sürelerle başlanmalıdır. İlk olarak günde 8 saat giymek yerine yarım veya bir saatlik alıştırmalar yapılabilir.
 • Kısa süreli alıştırmalar zamanla artırılmalıdır.
 • Nefes alan, kan dolaşımını engellemeyen ürünler seçilmelidir. Rahatsızlık hissi veren, cildi tahriş eden ürünler hemen çıkarılmalıdır.
 • Yatarken kullanılmamalıdır.
 • Spor yaparken veya daha farklı hareketler gerektiren aktiviteler yaparken korse kullanımı çok da doğru olmayabilir. Günlük rutin hayatta kullanılması daha etkili olacaktır.
 • Omurga ve bel rahatsızlıkları olanlar tarafından bel korseleri kullanılabilir. Dik duruşa yardımcı olan bu ürünleri kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır.
 • Sık ve sert yapısı ile ani hareketler yapmayı engelleyen korseler bel fıtığı ve belle ilgili diğer ağrılarda güvenle kullanılabilir.
 • İnce ve fit görünmeye yardımcı olan bu ürünleri spor yaparak desteklemek şarttır. Düzenli yapılan egzersizler, dengeli diyet, günlük karın egzersizler ve haftada en az iki kez spor korsenin etkinliğini artıracaktır.

Yürüyüş ve hareket kabiliyetini artıran bel korseleri ağrı kesici kullanımını en aza indirgeyecek şekilde sağlıklı neticeler almaya yardımcıdır. Kadınlar ve erkekler için ayrı olarak tasarlanmış olan bel korselerini kullanmadan önce doktor görüşü almakta fayda vardır. Sağlık açısında olumlu etkileri olmasına rağmen bazı kişilerin özel durumları kullanıma engel olabilir.

Erkek Korse Atlet

Genellikle erkekler kadınlara göre daha sade giyinmeyi severler. Kadın kıyafetlerinde detaylar çok fazladır. Fakat erkeklerde durum sadeliğe kayar. Davetlerde, düğünlerde, özel gün ve gecelerde fit ve formda görünmek isteyen beyler korseler seçiminde çok detaylı ürünleri tercih etmezler. Bundan dolayı en ideal ürün korse atletlerdir. Günlük hayatta bile kullanılacak kadar rahat olan ürünler elastan ve microfiber kumaşlardan üretilir.

Atlet korseler sıradan bir atlet gibi göğüs bölgesinden başlayarak kalçaya kadar inmektedir. Bütün vücudu toparlar ve destekler. Dikişsiz olarak tasarlanmış olan atlet korseler dikiş atma veya sökülme gibi problemler yaşanmaz. Dikiş olmadığından kıyafetlerden belli olmaz. Yıkanma özelliği bulunan atlet korseler sağlam ve dayanıklı olduğundan yıllarca giyilebilir.

Erkekler genellikle yemek yemeyi severler. Yemeği yediği halde yeterli oranda yakamayanların başı kilolarla derttedir. Kilolarını vermeden özel bir geceye veya davete katılacak olan beyler kendilerine çözüm ararlar. Eskilerden alınmış kıyafetin içine girmek veya daha fit ve formda görünmek için korseler en hızlı ve pratik çözümlerdir. Yeni kıyafet almak için ekstra masraf çıkarmak yerine atlet şeklindeki korseler değerlendirilebilir.

Vücudu sarararak toparlayan atlet korseleri alırken kişilerin beden ölçüsüne göre alması gerekir. Uygun ölçülerde alınan korseler çok sıkmayacağından fışkıran yağların iğrenç görüntüsü olmayacaktır. Daha dar alınan atlet korselerin çok fazla sıkması yağların iyice belirginleşmesine neden olacaktır ki bu da hoş olmayan bir manzara ortaya çıkaracaktır. Özellikle bel, göbek ve yan bölgelerdeki yağları sıkılaştırarak ince görünmeye yardımcı olan bu ürünlerin sağlık açısından hiçbir zararı yoktur.

Sağlıklı yaşamanın en temel kuralları arasında az ve ölçülü yemek vardır. Herkes aynı iradeyi gösteremediğinden fazla yenir. Fazla yemek beraberinde kiloları getirir. Kiloları vermek için çoğu kişi büyük emek sarf eder. Zayıflamak için öncelikle yemeye dikkat edilmelidir. Sonrasına spor yapılmalıdır. Ayrıca bunlara destek olarak zayıflatıcı korse gibi yardımcı bazı ürünler kullanılabilir.

Zayıflatıcı korseleri bir gün giyeceğim ve hemen inceleceğim şekilde düşünmek doğru olmayacaktır. Evet, giyildiğinde hemen gözle görülür bir fark görülecektir. Giyildiğinde bir incelme söz konusu olacaktır. Fakat bu incelmenin devamlı olabilmesi için düzenli kullanmak şarttır. Kullanılan erkek korseleri beylere zayıflayacaklarına dair psikolojik destek sağlayarak iradelerini güçlendirmektedir.

Günümüzde piyasada çok çeşitli zayıflatıcı korse çeşitleri bulunmaktadır. Farklı kalitede, farklı markalarda ve farklı malzemelerden üretilmiş zayıflatıcı korse çeşitleri bulunmaktadır. Zayıflatıcı korse diye duyulan ilk ürün alınmamalıdır. Ürünün etkisi hakkında yeterli araştırma yapılıp kaliteli ve etkili olduğuna ikna edici bilgilere ulaşıldığında alınmalıdır. Fiyatı düşük olanlar değil, test edilmiş, onaylanmış, kaliteli markaların ürünleri tercih edilmelidir.

Dik Duruş Korsesi Erkek

Günümüzün en yaygın sağlık problemleri arasında dik duruş yer almaktadır. Estetik amaçlı kullanılan korselerin kullanımı zor değildir. Oysaki dik duruş korselerinin kullanımı biraz daha meşakkatlidir. Sağlık için kullanılan bu korseler dik duruş veya kamburluk korsesi olarak bilinmektedir. Kamburluk korsesi erkek ve kadınlar için eczanelerde, medikal ürün satan yerlerde veya internet sitelerinde satılmaktadır.

Ürünü almadan önce kişinin eczacıya veya doktoruna bütün rahatsız olduğu durumları iyice anlatması gerekir. Eczacının da dik duruş korsesi ve kullanımı hakkında kişiyi eksiksiz bilgilendirmesi faydalı kullanım için şarttır. Yanlış duruşu düzeltmek için kullanılacağından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar:

 • Korse güçlü ve esnek olmalıdır.
 • Kişinin hareketlerini tembelleştirmeyecek kadar hareket kabiliyetine izin vermelidir.
 • Dik duruş korselerinin sırt kısmında balenler vardır. Eskiden plastik olan balenler günümüzde elastik metalden yapılmaktadır. Metal olduğundan uzun süre kullanılsa dahi hep aynı güçte çeker. Şekil değiştirmez. Tembelleştirmeden hareket etmeye izin verir.
 • Dik duruş korselerinin ilk 21 günlük kullanımı oldukça önemlidir. 21 günde yatış dışında bütün gün kullanılır. 21 günden sonraki süre içinde ihtiyaca göre günde bir veya iki saatlik kullanım önerilir. Kişi sadece dik durul korsesi ile duruşunu düzeltmemelidir. Korseyle beraber egzersiz yapmalıdır.

Günümüzde sesle veya titreşimle uyarı veren dik duruş korseleri vardır. Kişinin hareketi bozulduğunda sesle veya titreşimle uyarır. Korseler dik duruşu önemli katkı sağlamaktadır. Fakat korse kullanımının egzersizlerle desteklenmesi şarttır.

 Erkek Göbek Korsesi

Kilo almış kişilerin forma girmesi için diyet yapması şarttır. Fakat zayıflamadan önce de fit görünmek için en mantıklı ve kolay yol göbek korsesi kullanmaktır. Göbek korsesi erkek kullanıcıların en çok ihtiyacı olan üründür. Çünkü erkeklerin geneli göbek, bel ve yan bölgelerden kilo almaktadır. Göbek korsesi, bölgedeki kiloları saklamakla kalmayıp devamlı kullanımlar neticesinde kalıcı çözümler de üretmektedir.

Kilolardan kaynaklı sarkmaları toparlayarak kesin çözüm sunar. Gün içerisinde, iş yerinde rahatlıkla kullanıma elverişlidir. Kullanıldığında vücut ölçülerinde 5 ila 12 santim arasında incelme görülecektir. İncelmenin ölçüsü kişilerin özelliklerine göre değişmektedir. Göbek bölgesindeki yağlanmaları saklayan, düzenli kullanımla devamlı incelme sağlayan bu ürünler erkeklerin en fazla tercih ettikleri korse çeşitleri arasındadır.

Son zamanlarda bel ve sırt destekleri ile üretilen göbek korseleri dik duruş tekniklerini geliştirerek kamburluk gibi rahatsızlıkların düzeltilmesinde de kullanılmaktadır. Öne doğru yürüme veya kamburluktan kurtulmak için en hızlı ve kesin çözümler sunan bu ürünler kişinin kendine olan güvenini de artıracaktır. Göbek korselerinin farklı renkleri vardır. Kişinin duruşunda konfor sağlarken aynı zamanda renkleriyle de estetik görünüme yardımcı olur.

Erkek Korse Nerede Satılır

Korse günümüzde en fazla kullanılan iç kıyafetler arasındadır. Erkek korse çeşitleri arasında seçim yaparken amacın iyi belirlenmesi gerekir. Amaç belirlenip çeşide karar verdikten sonra sıra beden seçimine gelir. Bedenin vücuda uygun olması çok önemlidir. Dar olması yanlardan taşma yapacağı gibi bol olması durumunda istenilen fit görüntü elde edilemeyecektir. Beden olarak büyük olan korseler toparlayıcı etkisi olmayacağından inceltici özelliğini de gösteremeyecektir. Beden seçimi yapılırken yapılması gereken en önemli iş göbek etrafını mezura ile ölçmektir. Bazı markalarda değişse de erkek korselerinde genellikle:

 • 80- 90 cm arası M beden
 • 90 ile 100 cm arası L beden
 • 100 ile 110 cm arası XL beden
 • 110 ile 120 arası 2XL beden
 • 120 ile 139 arası ise 3XL beden olarak tasarlanır.

İncelmek veya toparlanmak için daha küçük bedeni düşünülmemelidir. Çünkü beden numaraları toparlama ve incelme özellikleri düşünülerek verilir. Erkek korsesi satışı yapan birçok mağaza ve internet sitesi vardır. Siteden veya mağazadan korse alırken özellikle anti bakteriyel olmasına dikkat edilmelidir.

Erkek Göbek Korsesi İşe Yarıyor mu?

Ürünleri almayı düşünen herkesin aklında işe yarıyor mu diye bir soru dolaşır. Erkek korseleri zayıf, fit ve formda görünmeye yardımcıdır. Vücuttaki fazlalıkların toparlanmasına, sıkılaştırılmasına yardımcı olarak daha ince ve zayıf görünmeyi sağlar. Erkek korsesinin birden kiloları yok etmesi gibi bir etkisinin olmadığı kabul edilmelidir. Fakat karnı sıkılaştıran korse kasları harekete geçirecektir. Bölgesel incelme meydana getireceği gibi devamlı kullanım neticesinde harekete geçen karın kaslarının eskisine nazaran daha sıkı olduğu gözle görülecektir.

Son zamanlarda bayların birçoğu atlet korselerden kullanmaktadır. Fit görünüm elde etmenin yanı sıra erkek korselerinin özellikleri arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Bedeni rahatsız edecek şekilde sıkmadığından kullanımı kolaydır.
 • Dışarıdan bakıldığında anlaşılmayacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Çeşitli renkleri vardır. Kıyafete göre tercih edilebilir.
 • Dik duruş kazandırır.
 • Gömlek, tişört gibi her türlü kıyafetin altına giyilir.
 • Terlemeye yol açmadan kasları harekete geçirir.
 • Özel dokusu sayesinde fazla kiloları saklar.
 • Göbek kısmındaki baklava şekilleri dışarıdan bakanların daha atletik bir vücut görmesini sağlar.
Sıralama seçin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.