Haşema Nedir? 2019 Tesettür Haşema Modelleri ve Fiyatları

Haşema Nedir? 2019 Tesettür Haşema Modelleri ve Fiyatları

18 Mayıs 2019

 

Yaz aylarına girdiğimiz şu dönemlerde havalar iyice ısınmaya başladı. Yaz gelince doğal olarak akla ilk gelen hiç şüphesiz tatil planları oluyor. Tatil planı yaparken aynı zamanda tatilde ihtiyaçlarımızı da düşünürüz.

Bu ihtiyaçlardan en önemlisi ise güneşin, kumun, denizin tadını çıkarmak, yüzmek ve güneşlenmek için seçeceğimiz plaj giysileridir. Plaj giysisi seçimlerinde kendi tarzımıza, vücut hatlarımıza ve hatta görüşlerimize göre bir model belirleriz.

Mayo, bikini, mayokini gibi plaj giysilerinin yanı sıra muhafazakar kesim için tasarlanan haşema modelleri de yer almaktadır.

Haşema modelleri hem kadınlar hem de erkekler için üretilmektedir. Fakat daha çok tesettürlü kadınlar haşemaları tercih etmektedir.

Günümüzde haşemalar herkesin isteğine, tarzına, bedenine, yaşına ve ihtiyaçlarına uygun yarım haşema, etekli haşema, taytlı haşema, yelekli haşema, iki parça ya da tek parça gibi geniş bir model yelpazesi ile kadınların beğenisine sunulmaktadır. Böylece tercihini haşemadan yana yapanlar havuza ya da denize rahatça girebilir, tatilin keyfini çıkarabilirler.

Haşema Nedir?

Dünya genelinde muhafazakar toplum anlayışını çoğalması, giyim seçeneklerinin de artmasına fırsat tanımaktadır. Haşema nedir? Sorusuna cevap olarak, muhafazakar kesimin denizde, havuzda ve tatil beldelerinde tercih ettiği kapalı mayolar demek yanlış olmaz.

Yaz sezonunda tatile çıkan muhafazakar kesim, denizde ya da havuz kenarında, yüzerken, güneşlenirken, otellerde ve tatil beldelerinde plaj giysisi olarak haşemaları tercih etmektedir.

Haşema modelleri ilk kez ortaya çıktığında yalnızca kadınların yüzerken giyebileceği bir plaj giysisi olarak üretilmişti. Yıllar içerisinde haşema modellerinin yerini yeni ve modern tasarımlar aldığı gibi erkekler için de pek çok haşema modeli tasarlandı.

Bunun yanı sıra haşema kumaşları değişerek, haşema tercih edenler için ihtiyaçlara uygun kullanım açısından rahat koşullar sağlandı. Haşemaların her bedene uyum sağlayabilmesi, hareket özgürlüğünü kısıtlamaması ve dinin gerektirdiği koşullara uygun olması için likralı kumaşlardan üretime başlandı.

Likralı kumaşlar %80 polyemid %20 elastan olan dünya genelinde standart mayo kumaşı olarak bilinen kumaşlardır. Haşema modellerinde etiketlere baktığınızda bu oranı görmeniz ürünün birinci sınıf, kaliteli bir ürün olduğunu göstermektedir.

Fiyat seçenekleri diğer kumaşlara nazaran biraz fazla olsa dahi, özelliklerinden ve dayanıklı olmasından dolayı uzun süre kullanmak mümkündür.

Likralı kumaşlardan üretilen haşema modellerinin iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri dar olan, genellikle yüzmeyi bir spor haline getiren kadınlar için üretilen spor haşemalar, diğeri ise İslami kurallar gereği vücut hatlarının belli olmasını engelleyen, üzerinize yapışmayan bol likralı modellerdir.

Tesettürlü kadınlar genellikle bol olan likralı modelleri tercih ederler. Likralı kumaşların tümü kolay kurur. Çünkü kumaşın yapısı gereği su tutmama özelliğine sahiptir.

Bir de ince ve likra oranı az olan süprem kumaşlar mevcuttur. Uygun fiyatlı kapalı mayo yani haşema almak isteyen kadınlar için uygundur. %88 polyemid %12 elastan içeren süprem kumaşların maliyeti de düşük olduğu için fiyatları daha uygundur.

Fakat uzun süreli kullanım için uygun bir kumaş seçeneği değildir. Yine de likralı kumaşlardan yapılan haşema modelleri fiyat bakımından bütçenizi aşıyor ise süprem kumaşlar da tercih edebilirsiniz.

Tesettür Haşema Modelleri

Günümüzde pek çok farklı modelde haşema bulunmaktadır. Oldukça geniş bir yelpazede muhafazakar kesimin beğenisine sunulan haşema modelleri gerek renkleri gerek desenleri gerekse farklı kesimleri ile herkesin tarzına hitap etmektedir.

Tesettürlü kadınlar genel olarak kadınlara özel plajları tercih ettiklerinde yarım haşema modelleri kullanmaktadır. Yarım haşema modelleri tamamen kapalı değildir. Genel olarak kolları yarım ve kısa tayt modelleri görülmektedir.

Bunun yanı sıra üç parçadan oluşan yelekli haşema modelleri de oldukça rağbet görmektedir. Yelekli haşemalar genel olarak dokuma fermuarlıdır ve jile haşema benzeridir. İki parça olarak yelek ve iç badiden oluşur.

Bunun yanı sıra haşemalar, çeşitlilik bakımından tulumlu, tam tesettür, yarım tesettür, jileli gibi pek çok farklı model barındırmaktadır. Günümüzde tasarlanan kaliteli haşema modellerinin özellikleri su tutmaması ve çabuk kurumasıdır.

Ayrıca ıslandıklarında vücudunuza yapışmazlar. Haşema seçimlerinde ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta vücut ölçülerinizdir. Haşemanın kullanım amacı vücut hatlarını kapatmak olduğundan vücudunuza yapışan ve transparan özelliği taşıyan haşema modellerini seçmemeye dikkat etmelisiniz.

İkinci diğer önemli nokta ise haşemanın kumaşıdır. Likralı ve dokuma kumaşlarından tasarlanan haşema modelleri her zaman ideal bir seçim olacaktır.

Haşemalarda yeni bir özellikte son zamanlarda dikkat çekmektedir. Güneş geçiren haşema modelleri teninizin bronzlaşmasını da sağlamaktadır. Eskiden de güneşi geçiren haşema modelleri mevcuttu, fakat bu sezon kumaşlarda yapılan değişiklikler sonucunca bronzlaşma etkisi de vermektedir.

İnsan vücudu güneş ışığına ihtiyaç duyar ve bilindik pek çok faydası bulunmaktadır. Haşema modellerinde yüz, eller ve ayaklar hariç hiçbir bölge güneş görmemektedir. Fakat bu tip haşema modelleri sayesinde her ne kadar vücudunuz kapalı olsa dahi güneş ışığından faydalanabilirsiniz.

Taytlı Haşema

Haşemalar genel olarak iki parçadan oluşmaktadır. Üst ve alt kısımları bol olan modellerin yanı sıra taytlı haşema modelleri genellikle yüzmeyi bir spor haline getiren kadınlar için ideal bir seçimdir. Dokumalı ve likralı olarak ikiye ayrılan taytlı haşema modelleri, hem yüzerken hem de genel olarak rahat hareket etme imkanı vermektedir.

Yapısında bulunan kumaş içerikleri sayesinde vücuda tam olarak yapışmaktadır. Böylece hareket kabiliyeti kolaylaşarak yüzme esnasında bacakları rahatça kullanmanızı sağlar. Üzerine giyilen bol kesim jile ya da yelekli üstler sayesinde de vücut hatlarınız belli olmaz. Böylece hem muhafazakar görüşünüzü koruyabilir hem de yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Büyük Beden Haşema

Günümüzde hali hazırda büyük beden hanımlar üzerlerine uygun kıyafet bulmak konusunda zorlanıyor. Her ne kadar modeller artsa da muhafazakar kesim için, özellikle büyük beden ise seçenekler daralıyor. Buna plaj kıyafetleri ve haşema modelleri de dahil.

Bu sezonda ise pek çok marka bu ihtiyacın farkına vararak oldukça geniş renk, desen ve model seçenekleri ile büyük beden hanımlar için haşema çeşitleri tasarlamıştır. Vücut şeklinize, ihtiyaçlarınıza ve tarzınıza göre haşema bulmakta artık zorlanmayacaksınız.

Su tutmayan özelliğinin yanı sıra vücudunuza yapışmayan, size konforu ve hareket özgürlüğü sağlayacak olan haşema modellerinde seçimlerinizi mutlaka, likralı ya da dokumalı kumaşlardan yana yapmanız gerekmektedir.

Özellikle büyük beden hanımlar vücudundaki fazlalıkları kapatma eğilimi hissetmektedir. Bu yüzden bedeninizin şekli oldukça önemli bir husustur haşema seçimlerinizde. Genel olarak bol kesim jile ve taytlı modeller seçebilirsiniz. Hem daha ince hem daha şekilli hem de kapalı görünüm elde edebilirsiniz.

Yaz mevsiminde, plajlarda ne giyeceğiniz konusunda artık endişe etmemelisiniz. Tesettürlü kadınların çoğu haşema modelleri ile özgürlüğünü ilan ediyor. Yüzmek, güneşlenmek gibi aktivitelerden mahrum kalmadığı gibi, kendi tarzını konuşturarak, dini inançlarını en doğal şekilde yaşıyor.

Dünden bugüne değişen ve giderek hem ihtiyaçlara yönelik hem de çeşitlilik açısından gelişen haşema modellerinin tümüne sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Kaliteli kumaştan üretilen, güneş ışınlarına dayanıklı, solmaz, yıpranmaz, su tutmaz özelliklerinin yanı sıra birbirinden farklı kesimlere sahip haşemaları inceleyerek, uygun fiyat seçenekleri ile tarzınıza uygun haşema modeline sahip olabilirsiniz.

Tüm haşema modellerini incelemek için tıklayın Pijama.com.tr/Hasema

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.