DEKOLTE SÜTYEN MODELLERİ

Günümüzde modanın sürekli değişimine ayak uydurmak, kıyafet seçeneklerinin çoğalması ve farklılaşması nedeniyle her kadının dolabında mutlaka bir adet dekolte sütyen bulunmalıdır. Dekolte sütyen, adı üzerinde dekoltesi olan tişört, bluz, kazak ve elbiselerin dekoltesinin derinliğine göre tercih edilen sütyen modelidir. Çeşitliliği bakımından pek çok farklı türde dekolte ile uyum sağlayabilir. Dekolte sütyen seçimi yapılırken, giyilecek olan kıyafete uygun modeli seçmek oldukça önemlidir. Genellikle hafif dekolte kıyafetlerde, sütyenin kuplar arasındaki bölümün V kesiminde olması yeterlidir. Fakat dekolte daha derin ise, göğüsler arasındaki bölümün tamamen şeffaf olması tercih edilir. Ayrıca göğüsleri daha dik ve dolgun gösterme özelliğine sahiptir. Dekolte sütyenler sürekli kullanıma uygun iç giyim ürünleri değildir.

Kadın olmak erkek olmaktan çok daha farklıdır. Nitekim kadın giyimi de erkek giyimine göre ciddi anlamda farklılıklar gösterir. Kadın giyimi de erkek giyimi ile kıyaslandığında çok daha çeşitli ve zengindir. Özellikle iç giyim konusunda sadece kadınlara özgü olan parçalar vardır. Bunların başında da sutyen gelir.

Sutyenler de kendi içinde alt başlıklara ayrılır ki bunlardan bir tanesi de dekolte için sütyen modelleridir. Bu modeller adından da anlaşılacağı üzere dekolte giyinen kadınlar için özel olarak üretilen kullanılacak olan dekolteye göre hazırlanan sutyen modelleridir. Farklı malzemelerden farklı tasarımlarda kadınların beğenisine sunulur.

Sırt Dekolte Sütyeni

Kadın giysilerinde dekolte göğüs kısmında olabileceği gibi sırt kısmında da olabilir. O zaman da mutlaka sırtında sütyen askıları olmayan sırt dekoltesi olan sutyenlerin kullanılması gerekir. Sırt dekoltesi için olan sutyenlerin sadece ön kısımları vardır. Ya tamamen göğüs kısmına yapışırlar. Arkaları yoktur. Ya da arkasında arka kısmında tamamen şeffaf türden iki sol ve sağ göğüs bölümlerini birleştiren özel askılar vardır.

Yine bu tarz sutyenler diğerlerinde olduğu dantel, saten vb. kumaşlardan üretilebilir. Ama en çok benzer dekolte tarzı sutyenlerde olduğu gibi silikon malzemeden üretilen modellerdir. Destekli, içi boş, yarı dolu ya da tam dolu olabilir. Burada amaç kadının sırtının tamamen açıkta kalması ve göğüslerinin dik ve güzel durmasıdır. Bu tarz bir sutyen seçerken mutlaka kişi kendi göğüs biçimine uygun bir model seçmelidir. Bu tarz sutyenlerde nadiren de olsa boyundan ya da yandan askılı modeller karşımıza çıkmaktadır.

Dekolte Sütyeni Destekli

Yerli yabancı birçok markanın dekolte sütyeni içinde destekli olan modeller de son derece rağbet gören modellerdir. Zira özellikle büyük göğsü olan ya da sarkan göğüslerde göğüsleri toparladığından giyilen giysi ne olursa olsun çok daha iyi görünmesini sağlar. Destekli sütyenlerin içinde özel balen adı verilen ve alt kısmından göğsü destekleyen özel bir malzeme kullanılır.

Beden olarak gerek küçük göğüsler için gerek daha büyük göğüsler için olan dekolte sutyenler vardır. Fiyatlar ise markasına, kullanılan malzemesine, modeline göre değişiklikler arz eder.

 

Sıralama seçin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.