Kom Erkek Pijama Takımları

Gündüzleri insanlar yorulduğundan geceleri iyi bir uyku ile dinlenmek istemektedir. Kaliteli uyku uyumayı sağlayan etkenler arasında pijama da bulunmaktadır. Rahat ve geceleri rahatsız etmeyecek kumaşlardan üretilen pijamalar ile güzel bir uyku çekmek mümkün olur. Mevsim şartlarına uygun kumaşlar ve modellerle üretilen erkek kom pijama takımları yazın terletmezken kışın sıcak olmasını sağlar.

Çeşitli renklerde ve modellerde üretilen pijamaları seçerken kumaşının kalitesine öncelikli olarak bakılması gerekir. Sentetik ve naylon karışımlı kumaşlarda üretilen pijamalar her mevsim uyku sırasında sıkıntı vermektedir. Vücuda yapışarak konforlu uyumayı engelleyip terlettiği için uyanmalara neden olmaktadır. Ayrıca yakıcı özelliği de insanın keyfini kaçırmaktadır. Günlük kullanımlar için yüzde 100 pamuklu modeller tercih edilmelidir. Çeyiz bohçalarına konulacak takımlarda ise saten tercih edilebilir.

Pijamalar geceleri yatarken giyilmektedir. Bazı erkekler rahatlığından dolayı eve gelir gelmez pijama giymeyi tercih etmektedir. Kullanıldığında rahatlık veren pijamaların uzun ömürlü olması tercih edilmektedir. Dikişleri çekmeyen ve kalıpları vücuda tam oturan kaliteli pijamalar şık durmaktadır. Erkekler normalde kıyafete seçimine çok önem vermeseler de rahatlıkları önemli olduğundan pijama seçimine özen gösterirler. Her yaşa uygun renklerde ve modellerde üretilen pijamalarla uykunun kalitesi ve evdeki keyfin dozu artırılır.

Erkek Pijama Takımlarında Kom Trendi

Pijama alışverişleri günlük giymek için yapıldığı gibi bohça için de yapılmaktadır. Düğünlük alışverişlerinde 5’li set ve 2’li takımlar tercih edilmektedir. Bohça için alınan Kom pijama takımları günlük olanlardan biraz daha hareketlidir. Saten veya pamuklu penye kumaş tercih edilir. Setin içinde alt, üst pijama, iç çamaşırı ve çorap bulunur. Günlük takımlara göre biraz daha modelleri olan damatlık setlerinde rahatlık ön planda tutulmuştur.

Robdöşambr setlerinde saten ve pamuklu kumaşlar tercih edilir. Genellikle 5’li olan bu setlerde alt üst pijama takımı, robdöşambr sabahlık ve poplin pijama takımı bulunur. Hem damatlık bohçasına hem günlük giymeye uygun olan setlerde kareli, geometrik desenli, düz ve ekoseli modeller bulunur. Altı desenli veya üstü desenli olan modellerde takımın diğer unsuru düz olarak eşleştirilir. Önden tüm düğmeli, yaka düğmeli, V veya sıfır yaka olarak çeşitlendirilirler.

Son dönemlerde günlük pijama takımlarının altlarında bilek kısımları kalın bantlı modeller oldukça trend. Paçaları lastikli modeller özellikle kışlık takımlarda soğuğa karşı güzel bir tedbir olduğu için sıkılıkla tercih edilmektedir. Üst pijamanın kol bilekleri de lastikli veya lastiksiz olmak üzere iki çeşittir.

Rahat Erkek Pijama Takımı Modelleri Kom’da

Uykuda rahat olmak isteyen erkekler pijama takımını seçerken özen göstermektedir. Pijamalarda kumaş konforu sağlamak açısından önemlidir. Kış için daha sıcak tutsun diye yünlü ve tiftik kumaştan üretilen pijamaları alanlar olabilir. Oysaki yün gece insanın fazlasıyla ısıtıp terletecektir. Ayrıca yün kaşıntıya sebep olduğundan sıklıkla uyku bölünmesi olabilir. Satenler erkek damatlık setlerinde kullanılır. Kaygan olmasından dolayı günlük giymek için uygun olduğu söylenemez.

Pijama için en uygun olanlar ter emicili pamuklu kumaşladır. Kom pijama takımı üretiminde yüzde yüz pamuklu kumaşlar kullanılır. Yazlık ürünlerde daha ince penyeler tercih edilirken kışlıklarda sıcak tutması için kalınlar kullanılır. Pijama kumaşının ter emici olmasına dikkat edilmelidir. Yaz ve kış devamlı terleyen erkekler vardır. Terin vücutta kuruyup hasta etmemesi için ter emici ürünler giyilmelidir.

Günümüzde erkek pijama takımlarındaki üstlerde iki seçenek vardır. Kısa veya uzun koldur. Altlar ise uzun bileklere kadar ve şort şeklinde çeşitlendirilir. Genellikle takımlar ikili olsa da bazı setlerde üst, uzun alt ve şort olmak üzere 3’lü de bulunmaktadır. Diz yapmayan, kendini salmayan pijamaların daha uzun süreli kullanılabilmesi için yıkama talimatına uyulmalıdır. Şıklık ve rahatlığı bir arada arayanlar için Kom pijama takımların idealdir.

 

Sıralama seçin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.